Tepalų keitimas Vilniuje

Tepalų keitimas, kada jis reikalingas?

Tepalų keitimas reikalingas kiekvienam automobiliui kuris yra eksploatuojamas. Keičiamas būtinai su tepalo filtru!

Tepalą ( alyvą) variklyje reikia keisti periodiškai atsižvelgiant du dalykus:

  1. Kiek nuvažiavote kilometrų nuo paskutinio keitimo?
  2. Kada buvo paskutinis tepalo ( alyvos) keitimas?

Pirmuoju atveju tepalai keičiami yra kas 10 tūkst. km arba, tačiau nevėliau kas metus.

Jeigu naudojate sintetinius variklio tepalus, jie keičiami yra kas 15 tūkst. km, tačiau nevėliau kas metus.

Long life tipo tepalai atlaiko netgi 25 – 30 tūkst.km.

Antruoju atveju, jeigu nuvažiuojate mažiau nei rekomendacijos, vistiek rekomenduojame pasikeisti tepalą bent jau kas metus, kadangi tepalas po truputį praranda savo savybes.

Edler – autoservisas

Dažniausiai pasitaikantys klausimai:

  • Ar nusipirkus devėtą automobilį reikia keisti tepalus?

Atsakymas, jog reikia. Net jeigu ir buvęs automobilio sąvininkas teigia, jog paskutinis keitimas yra atliktas neseniai, tepalo spalva yra šviesi,  tai nėra 100% garantija, jog tai yra tiesa. Bandant pataupyti tepalų keitimo sąskaita dažnai iššaukiamos tokios problemos variklio defektus, kurie yra itin brangūs palyginus su tepalo ir jo keitimo kaina.

  • Ar reikalingas tepalo keitimas greičių dėžėje?

Priklausomai nuo automobilio, tačiau čia didžiausią dėmesį turėtų atkreipti automobilių savininkai kurie vairuoja automobilius su automatine greičių pavarų dėže, mažiausias tepalo trūkumas gali sukelti didžiausias problemas, tai yra nesklandus veikimas. Tokie remontai yra sudėtingi ir reikalaujantys daugiau laiko ir brangių dalių.

  • Kokius tepalus rekomenduotumėte rinktis?

Tepalų rekomendacijų yra įvairių, tačiau turėtumėte atsiželgti į tokius parametrus kaip alyvos klampumas. Tai parodo žymėjimas, kaip pvz galime imti (10w 40). Raidė W reiškia klampumą, kuris ypač svarbus yra žiemą, kuomet yra didelė minusinė temperatūra. Žemesnis skaičius reiškia skystesnė alyva šaltu metu. Skystesni tepalai lengviau padeda užkurti automobilį,

Skaičius po W raidės nusako tepalų klampumą. Paprastai atsakyti kuris tepalas geresnis. Skystesnis tepalas lengviau padeda užsikurti automobiliui, ir sumažina trintį tarp variklio mazgų, taigi variklis tampa ekonomiškesnis. Nepamirškime, jog skystesni tepalai gali netikti senesniems automobiliams dėl variklio pralaidumo.

EDLER autoservisas Vilnius, turi naujausią duomenų bazę su pritaikytomis tepalo rūšimis beveik kiekvienam automobiliui. Paskambinkite arba parašykite mums, rasime patį geriausią sprendimą.

Kainas rasite čia

KONTAKTAI

Dunojaus g. 28, Vilnius