Stabdžių remontas Vilniuje.

stabdymo kelias

Schema su stabdymo kelio iliustracija. Atkreipkite dėmesį, gerai veikiantys stabdžiai svarbus dalykas.Važiuojant automobiliu staiga Jums prireikė pristabdyti ir jaučiate, jog tuo metu dreba vairas, arba jaučiate tam tikrą mušimą? Dažniausiai tai gali reikšti, jog atėjo laikas peržiūrėti stabdžių sistemą. Dažniausiai pasitaikančios problemos: surūdiję ar sudilę stabdžių diskai, arba kaladėlės. Patariame nieko nelaukiant skubiai skambinti į savo autoservisą ir užregistruoti automobilį patikrai. Stabdžių remontas Vilniuje, svarbu:

 

Kad geriau suprasti stabdžių sistemos gedimus, pasistengsime trumpai paaiškinti pagrindinius aspektus.
Nuspaudus stabdžių pedalą, ( mechaniniu, arba elektroniniu būdu) signalas yra perduodamas į stabdžių suportus, tuomet suportas prispaudžia kaladėles, kurios pritvirtintos yra prie stabdžių disko. Dažniausiai automobilių ratai yra pritvirtinami penkiais atskirais varžtais prie vidinės disko pusės, o bandant stabdyti efektyviau naudojantis ABS sistema, ratas yra šiek tiek prasukamas.
stabdziu remontas

Dabar apie kiekvieną dalį atskirai

Dabar plačiau pakalbėsime apie pagrindinius stabdžių sistemos elementus.

  1. Stabdžių suportas. Mechanizmas, kuris prispaudžia stabdžių kaladėles prie disko. Šios dalies nusidėvėjimo atveju kaladėlės gali būti nepilnai prispaudžiamos prie disko, ko pasėkoje pailgėja stabdymo kelias, o kartais netgi gali būti stabdoma tik vienu ratu. Esant netikėtai kliūčiai kelyje ( pėstieji, kitas automobilis, ar netikėta duobė, ar remonto darbai kelyje) tikimybė papulti, ar net sukelti eismo įvykį yra labai didelė.
  2. Stabdžių kaladėlės. Tai dalis, kuri yra prispaudžiama prie stabdžių disko ir vyksta stabdymo procesas.  Stabdant jos dėvisi ir dyla, joms reikalingas periodiškas keitimas ir patikrinimas. Stabdžių kaladėles nėra restauruojamos, ar keičiamos dėvėtomis. o keičiamos tik naujomis, kokybiškomis dalimis, mes rūpinamės klientų saugumu.
  3. Stabdžių diskas. Viena iš dažniausiai pasitaikančiu jos gedimo priežasčių yra ilgas stabdymas – kurio metu jis įkaista, o atvėsus deformuojasi. Susideformavęs, ar kitaip pažeistas stabdžių diskas (  kartais pasitaiko, kuomet stabdžių diskas tiesiog yra surūdijęs nuo per ilgo stovėjimo) netolygiai prispaudžia kaladėles, tuomet gali atsirasti barškėjimas važiuoklės dalyje, ir tai persiduoti netgi į vairą. Stabdžių diskai taip pat dyla, rūdija. Einant technikinę apžiūrą Regitroje, yra tikrinamas jų storis, jeigu jis nebus pakankamas, tikrintojai gali liepti pasikeisti juos ir atvažiuoti pakartotiniai techniniai apžiūrai. Kartais, esant minimaliems nelygumams padeda stabdžių diskų tekinimas.

Nemažiau svarbus elementas yra rankinis stabdis, Edler meistrai tikrinant stabdžių sistemą, visuomet peržiūri ir rankinio stabdžio būklę, jis yra svarbus visais metų laikais, per daug atlaisvėjęs rankinis stabdis gali pajudėti iš savo stovėjimo vietos, o jeigu yra nuokalnė gali nuvažiuoti žemyn ir netgi sukelti eismo įvykį.

Stabdžių remontas Vilniuje svarbu

Turite įtarimų, jog kažkas ne taip su stabdžių sistema? Kreipkitės į mus nedelsiant! Stabdžių remontas dėmesio reikalaujanti dalis, užbėkite įvykiams už akių.

KONTAKTAI

Dunojaus g. 28, Vilnius