Kokybiškas važiuoklės remontas

Atėjo laikas važiuoklės remontui?

Kaip žinoma, vidutinis lietuvio automobilis yra apie 15 metų amžiaus. Per šiuos 15 metų mūsų turimas automobilis nuvažiuoja šimtus tūkstančius kilometrų. Nuvažiavus tokius didelius atstumus atsiranda vis kažkas naujo, ką reikia taisyti. Iš vienos pusės gedimas gali nutikti dėl natūralaus susidevėjimo ar detalių broko, iš kitos pusės dėl įvairių autoįvykių. To išvengti padeda važiuoklės remontas.

Vienas iš tokių dalykų yra važiuoklės remontas. Važiuoklė tai įvairių automobilio sistemų darinys, susidedantis iš tokių dalių kaip: stabdžių diskai, šarnyriniai ar paprasti sujungimo mazgai ir amortizatoriai. Kai kurie meistrai prie važiuoklės remonto priskaito ir stabdžių kaladėlių keitimą, nors tuo tarpu kiti stabdžių kaladėlių keitimą priskaito prie einamojo automobilio priežiūros darbų.

Automobilio važiuoklės būklę ypatingai svarbu prižiūrėti, kadangi įvykstant gedimui ir laiku jo nepastebėjus galima ne tik likti šalikelėje ir laukti tralo, tačiau ir tapti autoįvykio dalyviu. Taipogi, esant neprižiūrėtai važiuoklei, nejausime komforto važiuodami savuoju automobiliu, ypatingai važiuojant per duobes, kelio nelygumus, dideliu greičiu ir pan.

 

Be to, esantys važiuoklės gedimai palaipsniui darys neigiamą įtaką kitoms automobilio sistemų dalims. Rekomenduojama atlikti važiuoklės patikrą bent kartą į metus ir pastebėjus bent menkiausią galimą gedimą, užsisakyti važiuoklės remonto paslaugą Jūsų akimis patikimiausiame autoservise, kuris specializuojasi važiuoklės remonto darbuose.

Atpažinti važiuoklės gedimus galite ir patys. Važiuoklės gedimus parodo tokie elementai kaip automobilio kratimas, važiuojant lygiu keliu, kietumo pojūtis važiuojant per duobėtą ar nelygų kelią, taip pat girdint švilpimą ar užesį, jaučiant vibraciją ir pan. Nepaisant to, tokie požymiai ir tik dalis to, ką gali aptikti patiręs važiuoklės remonto meistras. Dėl to rekomenduotina rinktis serviso paslaugas negu pasikliauti tik savo įžvalgomis.

Važiuoklės remonto kaina gali būti labai įvairi. Jeigu važiuoklės gedimas menkas, remontas gali atsieiti ne brangiau nei 30 eurų, tačiau jeigu gedimas gana didelis ir automobilis yra naujas (iki 5-erių metų) ir brangus, už važiuoklės remontą gali tekti pakloti ir kelis šimtus ar net arti poros tūkstančių eurų. Be kita ko, atlikus važiuoklės remontą, nėra garantijos, jog gedimų nėra ir daugiau.

Taigi, kaip matoma, tvarkinga važiuoklė yra svarbus ir reikšmingas automobilio komponentas, į kurį investuojant atsiperka saugumu ir komfortu.

Mes youtube: