Variklio grandinės keitimas Vilniuje

Tinkama transporto priemonės priežiūra apima labai skirtingų jos komponentų tikrinimą ir kai reikia – tvarkymą arba senų dalių keitimą naujomis. Viena jų – variklio grandinė. Jeigu turintys labai seno modelio mašinas dažniausiai džiaugiasi, kad per visą jos eksploatacijos laiko tarpą neteko senų grandinių keisti naujomis, tai šiuolaikiniai automobiliai, deja, to neišvengia. Variklio grandinės keitimas yra greitas darbas, tačiau reikalauja specialistų žinių ir įrangos.

Kas yra paskirstymo grandinė?

Paskirstymo mechanizmo tikslas yra reguliuoti oro tiekimą į cilindrus. Taip pat per tuos pačius cilindrus yra pašalinamos išmetamosios dujos, kurios atsiranda tuomet, kai dega oro su degalais mišinys. Konkrečiai paskirstymo grandinė perduoda pavarą iš alkūninio veleno į krumpliaračio mechanizmą.

Variklio grandinės gedimo požymiai

variklio grandinė

Reguliarios patikros servisuose padės išvengti rimtesnių gedimų. Juk viskas prasideda nuo mažų defektų, kurių netvarkant ilgainiui jie tampa kur kas didesni. Kadangi grandinė yra uždengta – vizualiai pamatyti gedimus – sunku. Tiesa, keli veiksniai lemia, kad reikia keliauti pas specialistą ir tikrinti būtent variklio grandinę.

 • Ryškiausias gedimo požymis yra triukšmingas garsas. Jis yra girdimas iškart, kai tik užvedama mašina, tai yra, kai paleidžiamas dar šaltas variklis.
 • Taip pat galima išgirsti neįprastus garsus ir tada, kai didėja variklio sūkiai. Dažniausiai taip nutinka dėl to, kad grandinė, kuri yra patvarioje pozicijoje – daužosi į korpusą.
 • Vairavimo metu galima justi netolygų variklio darbą.
 • Taip pat kartais neįprastas garsas yra girdimas ir važiavimo metu. Kai kurie teigia, kad garsas skamba lyg monetų ant metalinio paviršiaus kritimas, barškėjimas.
 • Pastebima, kad važiuojant tuos pačius atstumus degalų sąnaudos gali padidėti. Žinoma, tai nebūtinai reiškia, kad Jums bus reikalingas variklio grandinės keitimas. Tačiau tai tikrai gali būti vieną iš priežasčių.
 • Galiausiai, prietaisų skydelyje užsidega kontrolinė lemputė „Check engine“. Ir šiuo atveju problemos gali būti susijusios ne tik su variklio grandine, tačiau bet kuriuo atveju patikra pas specialistus yra būtina.

Pasikartosime, kad naujo modelio mašinose visi šie požymiai tikrai gana dažni ir reiškia, kad reikia keisti grandinę. Visgi, keitimas reikalingas ir senose mašinose, ypač tose, kurių rida jau yra didelė.

Ką daryti, kad variklio grandinė tarnautų kuo ilgiau

Mūsų specialistai dalinasi patarimais, kurie padės bent jau minimaliai prailginti variklio grandinės funkcionalumą. Visgi, reikia suprasti, kad anksčiau arba vėliau – keitimas vis tiek bus būtinas.

Variklio grandinės keitimas nebus reikalingas labai dažnai tokiu atveju, jeigu:

 1.     Naudosite aukštos kokybės variklinę alyvą.
 2.     Naudosite tokią alyvą, kuri atitinka auto gamintojo pateiktas rekomendacijas.
 3.     Taip pat reikia nepamiršti, kad svarbu palaikyti optimalų variklio alyvos kiekį.
 4.     Ne visi žino, tačiau periodinis variklio alyvos keitimas gali padėti išvengti labai daug problemų, kurios veikia visą automobilį.
 5.     Galiausiai, kai variklis yra dar šaltas – reikia stengtis važiuoti ramiai, tai yra, vengti labai dinamiško vairavimo. Tai išaugina ir kuro sąnaudas.

Paskirstymo grandinės keitimas – tik su geriausiais

Nelaukite, kol netinkamai veikianti paskirstymo grandinė paveiks visą automobilį ir tuo pačiu sukels Jums nepatogumų kelyje. Kreipkitės į mus dar tada, kol gedimo požymiai yra minimalūs. Taip saugosite save ir kitus, galiausiai, savo transporto priemonę.

Keitimo metu naudojame pažangią įrangą, kuri padeda darbus atlikti ne tik tiksliai, tačiau ir greitai. Suprantame, kad daugelis klientų tiesiog neturi laiko laukti, kol mašina bus sutvarkyta, kadangi jos reikia čia ir dabar. Deriname vizitą ir laikomės terminų, kad mūsų klientai galėtų paprasčiau planuoti savo dieną.

Domina pagrindinio diržo keitimas? Susisiekime

Edler

KONTAKTAI

Dunojaus g. 28, Vilnius