Važiuoklės remontas Vilniuje

Važiuoklės remontas Vilniuje – ypatumai

Važiuoklė tai įvairių automobilio sistemų darinys, susidedantis iš tokių dalių kaip: stabdžių diskai, šarnyriniai ar paprasti sujungimo mazgai ir amortizatoriai. Kai kurie meistrai prie važiuoklės remonto priskaito ir stabdžių kaladėlių keitimą, nors tuo tarpu kiti stabdžių kaladėlių keitimą priskaito prie einamojo automobilio priežiūros darbų. Šiandien pašnekėsime apie tokius dalykus kaip važiuoklės remontas Vilniuje, dėl ko atsiranda važiuoklės gedimai, kaip geriau prižiūrėti savo automobilį.

važiuoklės remonto nuotrauka
Važiuoklės remonto nuotrauka

Kaip žinoma, vidutinis lietuvio automobilis yra apie 15 metų amžiaus. Per šiuos 15 metų mūsų turimas automobilis nuvažiuoja šimtus tūkstančius kilometrų. Nuvažiavus tokius didelius atstumus atsiranda vis kažkas naujo, ką reikia taisyti. Iš vienos pusės gedimas gali nutikti dėl natūralaus susidėvėjimo ar detalių broko, iš kitos pusės dėl įvairių autoįvykių. To išvengti padeda servisas Edler. Teikiama paslauga važiuoklės remontas Vilniuje geriausia kaina

Gedimai ir jų svarba

Automobilio važiuoklės būklę ypatingai svarbu prižiūrėti, kadangi įvykstant gedimui ir laiku jo nepastebėjus galima ne tik likti šalikelėje ir laukti tralo, tačiau ir tapti autoįvykio dalyviu. Taipogi, esant neprižiūrėtai važiuoklei, nejausime komforto važiuodami savuoju automobiliu, ypatingai važiuojant per duobes, kelio nelygumus, dideliu greičiu ir pan.

 

Sugedusi važiuoklė ir jos remontas
Automobilis išvežamas į servisą tvarkymui

Be to, esantys važiuoklės gedimai palaipsniui darys neigiamą įtaką kitoms automobilio sistemų dalims. Rekomenduojama atlikti važiuoklės patikrą bent kartą į metus ir pastebėjus bent menkiausią galimą gedimą, užsisakyti važiuoklės remonto paslaugą Jūsų akimis patikimiausiame autoservise, kuris specializuojasi važiuoklės remonto darbuose.

Atpažinti važiuoklės gedimus galite ir patys. Važiuoklės gedimus parodo tokie elementai kaip automobilio kratymas, važiuojant lygiu keliu, barškėjimo pojūtis važiuojant per duobėtą ar nelygų kelią, taip pat girdint švilpimą ar užimą, jaučiant vibraciją ir pan. Nepaisant to, tokie požymiai yra tik dalis to, ką gali aptikti patyręs važiuoklės remonto meistras. Dėl to rekomenduotina rinktis serviso paslaugas negu pasikliauti tik savo įžvalgomis.

Važiuoklės remonto kaina gali būti labai įvairi. Jeigu važiuoklės gedimas menkas, remontas gali atsieiti ne brangiau nei 30 eurų, tačiau jeigu gedimas gana didelis ir automobilis yra naujas (iki 5-erių metų) ir brangus, už važiuoklės remontą gali tekti pakloti ir kelis šimtus ar net arti poros tūkstančių eurų. Be kita ko, atlikus važiuoklės remontą, nėra garantijos, jog gedimų nėra ir daugiau.

Taigi, kaip matoma, tvarkinga važiuoklė yra svarbus ir reikšmingas automobilio komponentas, į kurį investuojant atsiperka saugumu ir komfortu. Važiuoklės remontas Vilniuje pas Edler automobilių meistrus yra kokybės garantas. Apie tai galite pasiskaityti atsiliepimus paieškų sistemoje.

edler servisas

Priežastys, kurios iššaukia važiuoklės remontą

Patikimas važiuoklės remontas Vilniuje

  • Dažnos kelionės duobėtais keliais, žvyrkeliais, ypač jeigu važiuojate didesniu greičiu. Šiuo atveju važiuoklė gauna daugiau apkrovos, smarkiau dėvisi. Jeigu įmanoma, reiktų vengti tokių kelių, juos apvažiuoti geresniais keliais, nors jie gali būti kiek ir ilgesni. Jeigu aplinkybės neleidžia to padaryti, rekomenduojame tiesiog dažniau tikrintis važiuoklę, naudoti tik kokybiškas dalis, jog nereiktų dažnai laukti eilės, jog susitvarkyti automobilį.
  • Netvarkingas vairavimo stilius. Kuomet važiuojant iš vietos yra staigiai užspaudžiamas greičio pedalas, ir po to naudojamas staigus stabdymas. Netvarkingas sankabos atleidimas, jeigu vairuojate automobilį valdoma mechanine pavarų dėže. Kartais kuomet važiuoja parkuojasi netvarkingas vairuotojas, galite pajusti svylančios sankabos kvapą. Tai būtų vienas iš indikatorių, jog greitu metu turėsite problemų su sankaba.
  • Dažnas variantas, kuomet reikia pertaisyti ankstesnių, nekokybiškų servisų padarytas klaidas. Žmonės linkę sutaupyti keliasdešimt eurų šiai dienai, turi problemas, kurios gali kainuoti šimtais. Ne veltui yra daug patarlių ir liaudies išminčių apie taupymą.

Požymiai, jog būtinas važiuoklės remontas Vilniuje

Važiuoklės remontas Vilniuje
Važiuoklės schemos nuotrauka.
  • Keisti pašaliniai garsai iš automobilio, kurie nėra prieš tai girdėti. Gali atsirasti užkūrus, atliekant posūkio manevrus. Kaip pavydį galime paimti prakiurusį duslintuvo garsą arba stabdant jaučiate tarsi mušimą per koją.
  • Suprastėjęs automobilio valdymas.  Kuomet automobilis važiuojant ir laikant vairą tiesiai krypstą į kurią nors pusę, sunkiai kuriasi, išmeta dažnas klaidas prietaisų skydelyje. Diskomfortą gali sukelti netgi ir tokios ir pirmos pažiūros menkos problemos kaip neveikiantys automobilio langų valytuvai. Užklupus netikėtai liūčiai vienintelė išeitis tiesiog sustoti ir laukti geresnių oro sąlygų.
  • Padidėjo degalų sąnaudos. Šiuo atveju, kiekviena uždelsta diena eksploatuojant automobilį Jums kainuoja papildomus pinigus. Sąnaudos gali padidėti dėl daugybės priežasčių, kurias galime nustatyti turėdami didelę patirtį automobilių remonto srityje.
  • Greitai susidėvi padangos. Jeigu padangos buvo netinkamai subalansuotos, ar netvarkingai uždėtos jos gali greičiau nusidėvėti. Jeigu turite įtarimą, jog neseniai pirkote padangos, važiavote sąlyginai nedaug ir jos yra nudėvėtos, atvykite automobilio apžiūrai.
  • Pakitimai mašinos valdyme. Važiuojant lygiu keliu atsiranda prieš tai nebuvusi vibracija, pernelyg jaučiasi kiekvienas kelio nelygumas, ar per daug kieta važiuoklė. Gali nutikti dėl amortizatorių susidėvėjimo ir kitų priežasčių.
Edler
Edler autoservisas esantis Vilniuje – kokybės garantas

Mes youtube: