Kardaninis velenas

kardaninis velenas

Kardaninio veleno remontas Edler autoservise

Automobilio kardaninio veleno remontas gali būti sudėtingas, tačiau tai priklauso nuo pažeidimo pobūdžio bei konkretaus automobilio modelio. Vienas iš pasitaikančių gedimų: šarnyrų susidėvėjimas arba gedimas, sukeliantys vibracijas ar triukšmą. Šarnyrų keitimas laikomas gan sudėtingu, nes tenka išardyti tam tikras dalis, o netinkamai atliktas darbas gali sukelti dar daugiau problemų. Siūlome patikėti tokį darbą „Edler” autoserviso profesionalams. 

Jei kardaninis velenas prarado balansą, tai gali sukelti vibracijas važiuojant, o jo atstatymas reikalauja ne tik specializuotų įrankių, bet ir puikių įgūdžių. Jeigu kardaninis velenas yra stipriai sugadintas – sulūžęs arba deformuotas, rekomenduojame jį pakeisti nauju. Darbo sudėtingumas taip pat priklauso nuo demontavimo ir montavimo proceso, nes kai kuriuose automobilių modeliuose velenas yra sunkiau prieinamas, todėl gali prireikti išardyti kitas dalis. 

Kam reikalingas kardaninis velenas automobilyje?

Kardaninis velenas naudojamas sukimo momento perdavimui iš variklio ar transmisijos į ratus varančiąją ašį. Jis ypatingai svarbus transporto priemonėse, kurios varomos galiniais ratais arba visais keturiais varomaisiais ratais (AWD/4WD), nes variklis dažniausiai yra priekyje, o galinė ašis arba papildomos ašys yra toliau nuo variklio.  

Kadangi variklio ir ašies padėtys dažnai nėra tiesiogiai suderintos, kardaninis velenas su universaliais šarnyrais leidžia perduoti jėgą, net jei šie komponentai yra išdėstyti skirtingu kampu ar padėtimi. Tai užtikrina sklandų automobilio judėjimą, ypatingai važiuojant nelygiu keliu ar atliekant posūkius. 

kardaninis velenas
kardaninis velenas

Rinkitės profesionalus!

“Edler” autoservise atliekame visus kardaninių velenų remonto darbus. Keičiame kryžmes, guolius, gumas, vamzdžius, ilginame ir trumpiname. Naudojame aukščiausio lygio modernią techniką bei įrankius, naudojame tik kokybiškas ir originalias automobilių dalis. Profesionalūs ir patikimi mechanikai gali tinkamai diagnozuoti ir operatyviai sutaisyti automobilio kardaninio veleno gedimus. 

Svarbu pasirinkti patikimą autoservisą, nes netinkamai atlikti remonto darbai ar nekokybiškai sumontuotos dalys gali sukelti rimtų techninių bei saugumo problemų. Kokybiški autoservisai atlieka darbą greičiau ir efektyviau, nes jų specialistai turi daug patirties ir naudoja tinkamus įrankius. Tai padeda išvengti laiko švaistymo, pasikartojančių remonto sesijų ir galimų papildomų išlaidų. 

Dažniausiai pasitaikantys kardaninio veleno gedimai

Dažniausiai pasitaikantys kardaninio veleno gedimai automobilyje apima kelis pagrindinius aspektus. Vienas dažniausių gedimų yra kardaninių sujungimų (šarnyrų) susidėvėjimas. Šie sujungimai, leidžiantys velenui veikti skirtingais kampais, gali laikui bėgant susidėvėti, pradėti klibėti ar net visiškai sugesti. Dėl to, atsiranda triukšmas, vibracija ar net nutrūksta sujungimai. Vibracija nebūtinai simbolizuoja problemas su šarnyrais. Ji taip pat gali atsirasti dėl kardaninio veleno balanso praradimo, kuris gali atsirasti po avarijos, važiavimo duobėtu keliu ar tiesiog netinkamo montavimo.  

Kitas dažnas gedimas – centrinės atramos guolių susidėvėjimas, kuris gali sukelti nemalonius garsus arba kiek padidinti vibracijos pojūtį važiuojant. Veleno deformacija ar kreivumas gali atsirasti dėl mechaninio poveikio, pvz., stiprių smūgių važiuojant nelygiu keliu, o tai gali lemti nereguliarią veleno rotaciją ir vibracijas. Dar viena problema – teleskopinio segmento gedimas, kai velenas negali tinkamai susitraukti ar prailgėti.  

kardaninis velenas

Kontaktuojame!

Mes visada pasiruošę padėti! Rašykite drąsiai ir mes su Jumis susisieksime!
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Kontaktuojame!

Mes visada pasiruošę padėti! Rašykite drąsiai ir mes su Jumis susisieksime!
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Kardaninio veleno dalys:

  • Kardaniniai sujungimai (šarnyrai). Šie leidžia velenui prisitaikyti prie skirtingų kampų ir perduoti sukimo momentą net tada, kai automobilio ašys keičia padėtį dėl važiuoklės judesių. Dažniausiai naudojami universalūs arba kryžminiai sujungimai. 
  • Velenas. Tai cilindro formos vamzdis, per kurį perduodamas sukimo momentas. Jis gali būti sudarytas iš vienos ar daugiau sekcijų, priklausomai nuo automobilio ilgio ir konstrukcijos. 
  • Teleskopinis segmentas. Ši  dalis leidžia velenui išsitempti arba susitraukti, priklausomai nuo važiuoklės judesių. Tai ypač svarbu važiuojant nelygiu paviršiumi ar esant žymesniems pakabos pokyčiams. 
  • Centrinė atrama. Naudojama ilgesniems velenams, kad būtų palaikomas stabilumas ir sumažinamas vibracijos kiekis. Tai tarsi atraminis guolis, esantis veleno viduryje. 
  • Balansavimo svoriai. Specialūs svoriai, pritvirtinti prie veleno, siekiant užtikrinti, kad jis būtų subalansuotas ir nekeltų vibracijų važiuojant. 
  • Flanšai. Tai jungtys veleno galuose, kurios sujungia jį su transmisija ir diferencijalu arba varančiąja ašimi. 

Požymiai, jog kardaninis velenas susidėvėjo

 Paprastai, susidėvėjus kuriai nors kardano daliai, automobilio salone jaučiama vibracija, kuri sustiprėja įsibėgėjant. Taip pat, gali girdėtis kiti pašaliniai garsai: bildėjimas, cypimas. Kardaninio veleno gedimus sunku praleisti nepastebėtus, nes ši automobilio dalis yra didelė ir sunki.  

Kada kardaninis velenas remontuojamas, o kada keičiamas nauju?

Remontuoti kardaninį veleną galima, jei gedimas yra nedidelis, pvz., kai susidėvi kardaniniai sujungimai (šarnyrai). Šarnyrus galima pakeisti naujais be būtinybės keisti visą veleną. Taip pat, centrinės atramos guolių gedimus ar balansavimo problemų atveju įmanoma remontuoti, subalansuoti arba pakeisti tam tikras dalis. 

Viso veleno keitimas tampa būtinu, kai atsiranda rimtesni pažeidimai. Jei kardaninis velenas yra smarkiai deformuotas, sulūžęs ar kitaip fiziškai pažeistas, paprasto remonto gali nepakakti. Pažeistos dalys niekados nebebus tokios tvirtos ir funkcionalios, kaip naujas velenas. Teleskopinis segmentas beveik visada reikalauja visiško keitimo, nes jį sunku remontuoti.